Deň zmierenia…

Dňa 16.9.2018 o 9:30 sa v športovej hale Poprad Aréna uskutočnil Dištriktuálny deň Východného dištriktu.

  • Ráno o 6:30 sme spoločne plný autobus odišli s Turčianskych Teplíc, mnohí sme ani len netušili, ako Pán Boh bude úžasne konať počas tohoto dňa v srdciach niekoľkých tísicoch sŕdc…
  • Dištriktuálny deň začal Službami Božími s Večerou Pánovou.

    Vzácnosťou bol čas kedy vedúci predstavitelia ECAV brat biskup východného dištriktu Mgr. Slavomír Sabol a novozvolený biskup západného dištriktu Mgr. Ján Hroboň spoločne s ďalšími seniormi prosili o odpustenie za nesmierne krivdy spáchané na židoch farármi a laickými veriacími počas druhej svetovej vojny. Mesto Poprad bolo zároveň miestom, z ktorého bol vyslaný prvý transport viac ako tisíc žien do koncentračného tábora v Osvienčime. Rovnako sa verejnou dekláráciou ospravedlnili ľuďom,či rodinám, ktoré trpeli počas prenasledovania, väznenia v čase komunizmu. Zároveň sa všetci členovia Evanjelickej cirkvi ospravedlnili za všetku bolesť a krivdy, ktoré sa bytostne dotkli všetkých prenasledovaných v oboch totalitných režimoch.

    DOOBEDNÝ PROGRAM – RTVS 2 – VIDEOZÁZNAM  

  • Popoludňajší program začal o 14:00 a niesol názov  Rozpomeň sa a pamätaj!. Bude to duchovno-hudobný program v rámci ktorého odznejú osobné svedectvá prenasledovaných počas komunizmu a holokaustu. 

    POOBEDNÝ PROGRAM – VIDEOZÁZNAM  

Bol to vzácny, nádherný čas…plný pokory a Božej prítomnosti Svätého Ducha.

Za spevu piesni – chvál a vďaky nášmu Pánu Bohu sme prišli domov,ani sme si neuvedomovali hodinovú zápchu v Ružomberku.

 

Share this...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter